Şeker Pastalar

DOĞUM GÜNÜ PASTASI
 
Müzikle ilgilenen erkek arkadaşı için doğum günü pastası hazırlamamı isteyen genç bir hanım için tasarladığım pasta…
 
 
 
 
 
 
 
 
LEYLA VE MECNUN DİZİSİNDEN AYŞEGÜL HANIMA DOĞUM GÜNÜ PASTASI
 
Ben bu diziyi hiç izlemedim. Aslında yoğunluktan televizyon izlemeye vakit bulamıyorum. Ayşegül hanım bu diziyi, ve özellikle İsmail Abi karakterinin deniz kenarında el sallama sahnesini çok seviyormuş. Arkadaşları bu pastayı ona süpriz yapmak için hazırlattılar.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HAMİLE KADIN PASTASI
 
Sevgililer gününe özel hamile pastası…
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FURKAN’IN DOĞUM GÜNÜ PASTASI

   Uzun süredir bloğumu ihmal ettim. Çalışmalarımın yoğunluğundan fırsat bulup bloğuma hiç birşey ekleyememiştim. Hazır fırsat bulmuşken dün hazırlığını tamamladığım pastayı siteme ekleyeyim dedim. 
   Furkan’ın 12. yaş günü için ablası, benim hazırlayacağım bir pastayla süpriz yapmak istemiş. Doğayı ve futbol oynamayı sevdiğini söyleyince ikisinin birleşimi bir tema tasarladım. Ve ortaya bu pasta çıktı…
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YILBAŞI PASTASI
 
yılbaşı için hazırladığım kremalı pasta
 
 
pandispanyayı hazırlayıp streç filme sararak bir gün buzdolabında bekletmek gerekiyor.
 
 
Kremayı, krem patiseri ve bitter ganaşı çırpıp, portakal aromasıyla tatlandırarak hazırladım. Pandispanyayı dörde bölüp pasta ıslatma şurubuyla ıslattım.
 
 
Kremayı katlara sürüp, taş çikolata serptim. Ben taş çikolatayı damla çikolataya tercih ediyorum. Çok daha lezzetli oluyor.
 
 
 Tüm katlar tamamlandıktan sonra yine buzdolabında en az 1 saat dinlendirmek gerekiyor. Sonrasında krem şantiyle süsleyerek pastayı tamamladım.
 
 
 
KAR TEMALI PASTA
 
 
 
 

Bu pastayı atölye çalışmasında yaptım. Çok zevkli ve hızlı bir çalışmaydı.:))

 

 

 

 

PostHeaderIcon Oğlum Yarın Askerden Geliyor…:)))

Kasım 25th, 2011 | Yazar: kurabiyeci | Düzenle

   Dile kolay 70 gün. O kadar özledim ki oğlumu. Dağıtım izni için yarın geliyor. Ve ben heyecandan uyuyamadığım için gecenin bu vakti oturdum pc nin başına…

   Oğlum hava kuvvetlerinde asker. Onun gelişini kutlamak için özel bir pasta yaptım. Bu onun için tam bir süpriz olacak. O uzun boyuyla bana sarılıp, yanaklarımdan öpmeside bana ödül olacak.

    Asker pastasını havacı erlerin giydiği kamuflaj üniformasının renklerini kullanarak yaptım. Onlar kara erleri gibi yeşil değil mavi üniforma giyiyorlar. Askerin üzerindeki üniformanın rengi o yüzden öyle. Pastamın ara katmanlarında özel pasta dolgusu kreması kullandım. Ve çikolata parçalarıyla lezzetlendirdim. Kullandığım şeker hamuru bol vanilya ve çikolata aromalı olduğu için lezzetine lezzet kattı. Umarım sizler de beğenirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kasım 25th, 2011 | Yazar: kurabiyeci | Düzenle

  22 Kasım sabah 9 da okulumuzda gıda kermesi var. Okul eğitime başladığından beri (ki okulumuz henüz 4 yaşında) hanımlar el ele verip epey çeşitle katılırlar. Herkes elinden geleni yapmaya çalışır. Ben de epey yoğun olmama rağmen araya 4 çeşit sıkıştırdım. Bu arada bebeğim diş çıkarıyor. Bu yüzden bu gün epey huysuzluk etti. Arada ateşide çıktı. Yine de kermese elim boş gitmek istemedim. Yaptıklarımdan ikisinin resmini çekebildim. Ne yalan söyliyeyim gecenin bi vakti kalkıp diğerlerini de çekmeye üşendim. :) )

 

 

 

Çocuklar için bu sevimli pastayı hazırladım. Mutfak çocuk odası arasında mekik dokudum. Çok yoruldum ama buna değdi…

 

 

Kategori: Genel | Yorum Yok »
 
Kasım 25th, 2011 | Yazar: kurabiyeci | Düzenle

    Bu yıl öğretmenine hediye seçiminde bi farklılık yapmak isteyen Nisa ve iki arkadaşı bana pasta yaptırmaya karar vermişler. Bende onlar için bu pastayı hazırladım. Duyduğuma göre hem kızlar, hem de öğretmenleri çok memnun olmuşlar..:))

 

 

 

 

    HAVVA HANIM’IN DOĞUM GÜNÜ PASTASI

    Havva Hanım’a kızı Ayşe süpriz yapmak istemiş. Bir tanıdık vasıtasıyla bana ulaştı. Annesinin ağırbaşlı bir insan olduğunu ve sadelikten hoşlandığını, karamel aromalı pastaları da çok sevdiğini söyledi. Ayşe’yle birlikte hazırladığım pastaya karar verdik.

 

  Sonuç bu oldu. Sonradan öğrendiğime göre Havva Hanım bu jeste çok duygulanmış. Çok mutlu olmuş. Tüm evlatların Ayşe gibi ince düşünceli olması dileğiyle, nice mutlu yıllara Havva Hanım…
Kategori: Genel | Yorum Yok »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir